AQUA SANING spol. s r.o. Kapitána Jasioka 1380/29a, Prostřední Suchá, 735 64 Havířov Fax.: 246 013 706 Mobil: 608 771 612

SANACE VLHKÉHO ZDIVA BUDOV
A STAVEBNÍ ČINNOST

Antibakteriální přídavek na bázi biogenního stříbra do stavebních a nátěrových hmot

BIOSTAT® Profi je:

  • anorganická přísada na přírodní bázi s antibakteriálním a protiplísňovým účinkem. Jeho přítomnost v kompozitu už v malých dávkách (0,1 až 2%hmotnostních) zastavuje růst širokého spektra mikroorganismů zejména bakterií, plísní a kvasinek.
  • mikronizovaná přísada na bázi oxidu hlinitého nadopovaného aktivní formou stříbra. Z literatury je znám přirozený antimikrobiální účinek aktivního stříbra na více než 650 druhů mikroorganismů.
  • netoxický zdravotně nezávadný, ekologický, bezpečný, nehořlavý a odolává vysokým teplotám (do 1100 °C)

Aplikace

Přípravek se dodává ve formě suchého prášku. Jednu hodinu před použitím jej aktivujeme přidáním cca 200 ml čisté vody do přepravní dózy pro 25 g balení nebo cca 700 ml vody pro 250 g balení s následným důkladným promícháním, resp. protřepáním. Ke všem částicím je nutné aby pronikla voda.

Veškeré stavební hmoty s přípravkem BIOSTAT® Profi připravíme dle návodu výrobce v množství odpovídajícím doporučené koncentraci přípravku.

1. Asanace plísní

Provádí se na plochách napadených povrchově koloniemi plísni. Ošetřovanou plochu nejprve postříkáme přípravkem BIOSTAT®Asanex, který má likvidační i stabilizační účinek a po několika minutách vhodným nástrojem mechanicky odstraníme nátěrovou hmotu až na omítku. Seškrabané zbytky staré malby kontaminované plísní opatrně nasypeme do PE sáčků a spálíme nebo vyvezeme na skládku. Případné nerovnosti a trhliny opravíme omítkovou směsí. Na očištěnou plochu aplikujeme vodnou suspenzi přípravku BIOSTAT® Profi.

2. Preventivní ošetření proti plísním

Preventivní nátěr proti tvorbě plísní u novostaveb provedeme v jedné vrstvě štětcem či nástřikem vápenným hydrátem s přípravkem BIOSTAT® Profi na zaschlou omítku. Na tuto vrstvu lze potom aplikovat další nátěr malířskou hmotou řady HET s přídavkem přípravku BIOSTAT® ProHet.

Další aplikace přípravku BIOSRAT® Profi do spárovacích hmot apod. jsou uvedena na příbalovém letáku výrobku.

Bezpečnostní a hygienické informace

Přípravek BIOSTAT® Proti je nehořlavý, nevýbušný, netoxický. Nejsou známy žádné akutní nebo chronické účinky na zdraví. Při manipulaci s práškovou formou přípravku zabraňte vdechnuti a zasažení oči použitím vhodných ochranních pracovních pomůcek.

Výrobek je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod značkou HEM-3419 16.2.98/6515

Zboží není běžně skladem, dodání nutno projednat předem!

Agua Saning, s.r.o., Kpt. Jasioka 1380/29a, Prostřední Suchá, 735 64 Havířov Created by